Apple ve Google koronavirüs ile mücadele ediyor

0

Apple ve Google koronavirüs

CNBC tarafından yapılan bir haberde, Apple ve Google koronavirüs için adeta savaş açtı ibaresinde bulunuldu. Teknoloji şirketleri, koronavirüs ile mücadele etmeye devam ediyor.

Apple ve Google koronavirüs için savaş açtı

Şu ana kadar yaklaşık 100 bin vakaya neden olan koronavirüs salgını, halen tüm dünya için tehlike oluşturmaya devam ediyor. Teknoloji şirketleri koronavirüs salgını ile mücadele etmeye halen devam ediyor.

CNBC tarafından yayınlanan bir haberde, Apple ve Google’ın koronavirüs ile mücadele ettiği belirtildi. Google ve Apple’ın koronavirüs ile ilgili uygulamaları mağazadan kaldırmak için çalıştığı belirtildi.

Google ve Apple’ın koronavirüs hakkında yanlış bilgi paylaşımının önüne geçmek için böyle bir strateji uyguladığı belirtildi. Özellikle bağımsız uygulama geliştiricileri için uygulanan bu kısıtlamayla, sadece belirli resmi kuruluşların bilgilendirici ve doğru paylaşımlar yapması hedefleniyor.

CNBC, Google’ın arama sonuçlarında da kısıtlamaya gittiği ve bu şekilde güvenlik önlemlerini artırdığını duyurdu.

Özellikle koronavirüs uygulamalarının büyük bir çoğunluğunda, kötü amaçlı yazılımlar kullanılarak kullanıcıların kişisel verilerinin tehlikeye atıldığı belirtildi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>