Apple, yeni bir şirket satın aldı

0

Apple’ın sanal gerçeklik alanındaki eksikliğini kapatmak üzere gizli gizli ürün geliştirdiğini herkes tahmin ediyor ancak bu konuda henüz elle tutulur bir ispat ortaya çıkmış değildi. Şimdiyse aranan delil bulunmuş olabilir. Teknoloji devi, göz takip sistemleri geliştiren Alman SensoMotoric Instruments’ı (SMI) satın aldı. 

1991 yılında kurulan Alman şirketi, göz hareketlerini takip edebilen özel artırılmış gerçeklik gözlükleri üretebiliyor ve bu alanda önemli patentlere sahip bir şirket.

Apple’ın bu yeni satın almayla beraber, Microsoft’un Hololens’si gibi, kullanıcının baktığı yönü tespit edebilen gelişmiş bir VR/AR gözlüğü geliştirme planları yaptığı da anlaşılmış oldu.

Apple ise satın alma konusunda medyaya bilgi vermiyor. Apple’ın zaman zaman küçük teknoloji şirketlerini satın almasının şirketin olağan politikası olduğunu vurgulayn Apple sözcüleri, başka bir detay açıklamaktan kaçınıyorlar. Dolayısıyla yeni şirketin ayrı bir şirket olarak çalışmaya devam mı edeceği yoksa çalışanları ve patenleri ile beraber Apple’a entegre mi olacağı şimdilik bilinmiyor. Apple satın almanın fiyatı hakkında da bilgi vermiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>