Techinside Google News
Techinside Google News

Yenilenmiş akıllı telefon pazarında Apple lider

Counterpoint verilerine göre Apple yenilenmiş akıllı telefon pazarında lider oldu. Apple’ı yüzde 26’lık pay ile Samsung izledi.
- Advertisement -

Counterpoint verilerine göre Apple yenilenmiş akıllı telefon pazarında lider oldu. Apple’ı yüzde 26’lık pay ile Samsung izledi.

Araştırma şirketi Counterpoint’in verilerine göre Apple, 2022’de küresel yenilenmiş akıllı telefon pazarının yaklaşık yarısını ele geçirdi. Apple satışlarını yüzde 26’lık pay ile Samsung izledi.

Bulgular ayrıca, yenilenmiş akıllı telefon gönderilerinin dünya çapında her yıl yüzde5 arttığını ortaya koydu. Araştırma şirketi IDC’ye göre bu, 2022’de yüzde 11,3’lük bir düşüş gören yeni telefon sevkiyatıyla dikkate değer bir zıtlık oluşturuyor. Counterpoint, küresel rakamın Çin’in yenilenmiş akıllı telefon satışlarındaki yüzde 17’lik düşüşle bastırıldığını söyledi.

Cihazlar temizlenmiş ve yeni olarak geliyor

Counterpoint yaptığı açıklamada, “Apple’ın küresel satış hacmi 2022’de yıllık bazda yüzde 16 büyüyerek ikincil pazar payını yüze 49’un üzerine çıkardı” dedi. Teknoloji devinin şu anda kullanılmış ve yenilenmiş sektörlerde en hızlı büyüyen marka olduğunu ekledi.

Ancak Counterpoint kıdemli analisti Glen Cardoza, insanlar akıllı telefonlarını daha uzun süre elinde tuttuklarından, yenilenmiş cihazların tedarikinin kısıtlı kaldığını belirtti. pple’ın çevrimiçi mağazasından satın alınan yenilenmiş iPhone’lar yeni bir pil, yeni bir dış kabuk, yeni değiştirilen parçalar (gerekirse) ve bir yıllık garanti ile geliyor. Cihazlar gönderilmeden önce iyice temizleniyor ve test ediliyor. Hatta yeni kablolar ve aksesuarlarla birlikte yepyeni bir kutuda gönderiliyor.

Bununla birlikte Samsung’un yenilenmiş telefonlar satan bir çevrimiçi mağazası bulunuyor. Bazı üst düzey Galaxy cep telefonlarında benzer şekilde büyük indirimler sunuluyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir