Apple’ın gizlilik sözleşmesi gündem oldu

0

Apple gizlilik sözleşmesi

Apple’ın gizlilik sözleşmesi ile şirketleri zor durumda bıraktığı iddiaları Washington eyaletini harekete geçirdi. Eyalette bununla ilgili yasa tasarısı sunuluyor.

Apple’ın gizlilik sözleşmesi için yeni iddialar

Apple’ın gizlilik anlaşmaları (NDA) kullanımıyla ilgili olarak bir ihbar şikayetinde bulunan eski bir Apple çalışanı, Washington eyaletinde şirketlerin işyeri tacizi ve ayrımcılık iddialarının çözümlenmesinde Gizlilik Sözleşmesi kullanımını kısıtlamayı amaçlayan yasa tasarısına ilham verdi.

Washington eyaletindeki yasa tasarısı, Kaliforniya’daki benzer bir yasanın hemen ardından geldi.

Her ikisi de Demokrat olan Washington eyaleti Senatörü Karen Keizer ve Temsilci Liz Berry, bir sonraki yasama oturumunda sunmayı planladıkları kendi evlerinde faturalar üzerinde çalışıyorlar, ofisleri bu hafta doğruladı.

Eski bir Apple çalışanı ve işçi aktivizminde öncü rol oynayan Washington eyaleti sakini Cher Scarlett, konuyla ilgili farkındalığı artırmak için Ekim ayında Keizer’a ulaştığını söyledi.

Eylül ayında yatırımcı Nia Impact Capital, Apple’ın yönetim kuruluna “taciz, ayrımcılık ve diğer yasa dışı eylemler bağlamında gizlilik maddelerinin kullanımıyla ilgili şirkete yönelik potansiyel riskleri değerlendiren bir kamu raporu” hazırlama çağrısında bulunan bir hissedar önerisi sundu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>