Apple’ın otonom filosunu Hertz yönetecek

1

Google’ın otonom araç kolu Waymo’nun 600 araçlık filosunun yönetimini Avis’e bırakan anlaşmanın ardından şimdi de Apple Hertz ile benzer bir anlaşma yaptı.

Kiralık otomobil servisi Hertz ile Apple arasında varılan anlaşmaya göre, Apple otonom sürüş teknolojisini test edeceği araçları Hertz’in filo kiralama bölümünden temin edecek. Bu da Apple’ın otonom araçlarının yasal prosedürlerini ve bakımlarını Hertz’in üstlenmesi anlamına geliyor.

Apple ilk aşamada Hertz filosundaki Lexus RX450h hibrid SUV’ları kiralayacak ve bu araçları kendi geliştirdiği otonom sürüş donanımları ile birleştirecek. Ancak Google 600 aracını Avis’e emanet etmişken Apple’ın ilk aşamada kiralayacağı araç sayısının bir düzineyi geçmeyeceği düşünülüyor. Ancak sayının zaman içinde artması bekleniyor. Apple’ın şimdiye kadar otonom araç olduğu düşünülen beş kadar aracı SanFrancisco yollarında halk tarafından tespit edilmişti.

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>