Araç çağırma devi gelir politikasını açıkladı

0

Araç çağırma geliri

Çin merkezli araç çağırma devi Didi Chuxing gelir politikasını açıkladı. Alınan ücretin ne kadarının kâr olarak ekleneceği belirtildi

Araç çağırma devi gelir politikasını netleştirdi

SoftBank, Alibaba ve Tencent tarafından desteklenen Çinli araç çağırma devi Didi Chuxing, yolculuklar için yolcu ücretlerinin yüzde 3,1’inin kâr olarak alınacağını duyurdu.

Didi WeChat’te yaptığı duyuruda sürücülerin müşterilerin ödediğinin yüzde 79,1’ini alabildiğini belirtiyor. Kendileri için ise yeni bir politika belirlediklerini vurguluyor. Didi ayrıca fiyatlandırma stratejisi için sürücü tavsiyelerini de alacaklarını belirtti.

Ayrıca Didi’nin bisiklet paylaşımı, market alışverişi ve lojistik hizmetleri gibi farklı alanlarda da faaliyet gösterdiği göz önüne alındığında köklü bir değişim yaşanacağını söyleyebiliriz.

Didi’nin CEO’su Cheng Wei, geçen yıl şirketin günde 100 milyon siparişi tamamladığını, 2022’ye kadar dünya çapında 800 milyon aylık aktif kullanıcıya sahip olmayı hedeflediğini söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>