Araçlarda biyolojik savunma dönemi

0

biyolojik savunma

Tesla’nın araçlarında kullandığı biyolojik savunma modu, araç sürücüleri için birçok kolaylık sağlıyor. Böylelikle hem sağlık açısından güvenlik sağlıyor hem de sürüş konforu aynı şekilde devam ediyor.

Tesla’nın biyolojik savunma modu

Tesla, araçlarında sunduğu birçok güvenlik moduyla elektrikli araç piyasasındaki rekabette ön plana çıkamaya çalışıyor. 2015 yılında geliştirilen biyolojik silah savunma modu ise en ilginç modlar arasında yer alıyor.

Model S’e eklenen bu modda, Tesla özel hava filtreleriyle araç içine giren havayı temizliyor. Bu sayede araç içine giren hava 99.97 oranın filtrelenebiliyor.

Şirketin CEO’su Elon Musk, bu yıl meydana gelen orman yangınlarının hava kalitesini ciddi derecede düşürdüğünü ve bu modun araçlar için gerekli olduğunu belirtiliyor. Bir Tesla kullanıcısı Reddit’te paylaştığı videoda, orman yangınının olduğu alandan geçerken hava filtreleri sayesinde sağlığının dumandan etkilenmediğini belirtmişti.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>