ARM, IoT departmanından kurtulmak istiyor

0

Japon Softbank’ın sahibi olduğu İngiliz mobil işlemci teknolojileri şirketi ARM, daha fazla IoT teknolojisiyle uğraşmak istiyor.

ARM, IoT’den umudunu kesti

Tüm odağını işlemci üretmeye vermek isteyen ARM, bünyesindeki IoT departmanını çatı şirketi Softbank’ın yönetimine terk ediyor.

ARM bu dönem işlemci geliştirmek için çok meşgul olacak çünkü Apple da artık Intel tabanlı işlemcileri kullanmayı bırakıp iPhone’lar için kendi özel işlemcisini ARM mimarisi ile geliştirmeye karar verdiğini açıklamıştı.

Japon teknoloji yatırımları şirketi SoftBank, İngiliz işlemci devi ARM’ı 2016 yılında satın almıştı. 32 milyar dolarlık bu anlaşma is Marmaris’te bir sahil kafetaryasında imzalandığı için büyük dikkat çekmişti.

Softbank’ın kurucusu ve CEO’su olan Japon iş adamı Marmaris’ hayran olduğu ve zamanının büyük bölümünü Marmaris’te geçirdiği için, satın alma görüşmelerini de Marmaris’te yürütmüştü. Softbank, yüzlerce milyar dolara ulaşan yatırım fonlarıyla dünyanın en güçlü teknoloji şirketlerinden biri olarak kabul ediliyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>