Artık LinkedIn’den daha az e-posta alacaksınız

0

linkedinEğer LinkedIn’i aktif kullanıyor ve yalnızca profilinizle ilgili değişiklikler sırasında değil, gruplar ile de bu platformda varsanız sizi sevindirecek bir haberimiz var. Üyeleriyle iletişimde küçük değişikliklere giden LinkedIn, artık üyelerine daha az e-posta göndereceğini açıkladı.

LinkedIn’in resmi blogunda Aatif Awan ismiyle yayınlanan yazıyla da duyurulan bu değişiklik, özellikle çok fazla gruba üye olanların işine yarayacağa benziyor. Çünkü bundan böyle üye olduğunuz her gruptaki güncellemeler için ayrı ayrı mesaj almayacak, tüm gruplar için tek bir e-posta alacaksınız.

Bir diğer değişiklik ise aldığınız bağlantı davetleriyle ilgili. Bugün LinkedIn üzerindeki pek çok yönetici, gerek kendilerinin gerekse şirketlerinin popülerliği nedeniyle ilgili ilgisiz çok sayıda kişiden bağlantı daveti alıyordu. LinkedIn ise her bir daveti ayrı e-postalar ile iletiyordu. Yeni değişiklikle dileyen üyeler tüm bağlantı davetlerini haftada bir adet e-posta ile alabilecek.

Gelen bildirim sayısında değişiklik yapmak isteyenler içinse LinkedIn’deki ayarlar menüsü devreye giriyor. Burada Haberleşme sekmesinden ulaşılabilen e-posta sıklığı belirleme bölümünde, üye olunan her bir grup için hiç e-posta almama, günlük alma ya da haftalık özet alma seçenekleri mevcut.

LinkedIn’deki yeni değişikliğin e-posta trafiği yüksek üyeler için bir avantaj sağlayacağını söylemek mümkün.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>