Techinside Google News
Techinside Google News

Aruba Networks, 3 milyar dolara HP’nin

Kablosuz ağlar konusunda geliştirdiği ürün ve çözümlerle sektörde konumunu güçlendiren Aruba Networks, HP tarafından 3 milyar dolara satın alındı.
- Advertisement -

ArubaNetworksMobil network alanında uzmanlaşan Aruba Networks bundan böyle HP çatısı altında çalışmalarını sürdürecek. Kısa bir süre önce Türkiye’de KOBİ’lere yönelik olarak satış kanalını geliştirmek üzere yeniliğe giden Aruba Networks, kurumsal dünyanın haricinde, aralarında belediyelerin de olduğu kamu kurumlarına şehir içinde bölgesel kablosuz ağ kurma konusunda destek oluyordu.

Mobil cihazların yaygınlaşması, mobil neslin iş yaşamına dahil olması ve BYOD gibi trendlerle cihazların iş dünyasına entegre olmasıyla gücünü artıran Aruba Networks, 3 milyar dolar değerlendirmeyle HP bünyesine katıldı. Bu değer, hisse başına 24.67 dolarlık bir bedel anlamına  geliyor.

İki firma, ortak yaptıkları açıklamada HP’nin mevcut network ürün ve çözümlerinin, Aruba Networks’ün kablosuz ürün ve çözümleriyle güçlü bir sinerji yaratacağına değindi.

2014 mali yılında 729 milyon dolar gelir elde eden Aruba Networks, son 5 yılda yüzde 30 büyümüştü. Anlaşma, Aruba markasının sonu anlamına gelmiyor. Aruba, HP çatısı altında çalışmalarını sürdürürken yeni organizasyonda Aruba CEO’su Dominic Orr ve CSO ile CTO görevlerini üstlenen Keerti Melkote, HP Enterprise Group’un başında bulunan Antonio Neri‘ye bağlı olarak çalışacak.

Yeni anlaşmayla ilgili görüşlerini paylaşan HP CEO’su Meg Whitman, “Mobile-First” yaklaşımının kurumsal BT dünyasının yeni trendi olduğuna dikkat çekerken, HP’nin switch ürün gamıyla Aruba’nın kablosuz ağ çözümlerinin kurumların yeni nesil mobil ağ’lara geçişini kolaylaştıracağını ifade etti.

Aruba Networks Türkiye Kanal Müdürü Bora Yüksel ile geçen hafta yapmış olduğumuz röportaja buradan ulaşabilirsiniz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir