Aruba, Yeni Uygulama Programını Duyurdu

0

Meridian_bludot_iOS_Android

Bir Hewlett Packard Enterprise (NYSE: HPE) şirketi olan Aruba, birden fazla üreticinin ürünlerinden oluşan Wi-Fi ağları ve işaretleyici (beacon) analitiği için tasarlanmış olan endüstrinin ilk bulut temelli işaretleyici (beacon) yönetimi çözümü ile birlikte Aruba Mobil Bağlantı (Aruba Mobile Engagement) çözümünün yeni dalgasını duyurdu. Aruba ayrıca, organizasyonların çalışanları ve müşterileri ile daha iyi bağ kurmalarına izin veren, dolayısıyla verimliliği artıran lokasyon temelli mobil uygulamalardaki yenilenmeyi hızlandırmak için Meridian Mobil Uygulama Platformu (Meridian Mobile App Platform) için uygulama iş ortağı programını genişletti.

Aruba İşaretleyiciler (Aruba Beacons) ve Meridian Mobil Uygulama platformu tarafından desteklenen Aruba Mobil Bağlantı çözümü 2014’(ün) Kasım ayında çıktığından beri, Levi’s Stadium ve Orlando Uluslararası Havaalanı gibi farklı organizasyonlarda müşteri memnuniyetini artırdı. Müşterinin mekan içindeki lokasyonuna ve kişisel tercihlerine göre onların mobil cihazları yoluyla onlarla doğrudan bağlantıya geçen Aruba Mobil Bağlantı (Aruba Mobile Engagement) çözümü müşteri deneyimini geliştirmek ve işletmelerin gelir fırsatlarını artırmak için tasarlanmış.

BT yönetiminin karmaşıklığı ve zorlukları artarken, Aruba Mobil Bağlantı((Aruba Mobile Engagement)) çözümünün popülerliği ve yaygınlığı da büyük ölçüde artıyor.

Yeni Aruba Algılayıcısı (Aruba Sensor), bütün işaretleyicilerin (beacon) tek bir yerden yönetilmesini kolaylaştırarak, bu BT harcamalarını oldukça azaltmak için tasarlanmış. Aruba, tek bir bakım penceresi boyunca 1,000 işaretleyicilik (beacon) bir dağıtımda yaklaşık 48 saatlik bir zaman tasarrufu sağlanacağını tahmin ediyor.

Çok Üreticili Wi-Fi Ağlarında Bulut Temelli İşaretleyici (Beacon) Yönetimi

IoT Aruba Algılayıcı (Aruba Sensor)organizasyonların var olan çok üreticili Wi-Fi ağlarındaki işaretleyicileri (beacon) tek bir yerden uzaktan yönetmeleri için, küçük bir Wi-Fi istemci ile düşük enerjili Bluetooth (BLE) radyo dalgasını birleştiriyor. BT departmanları için bu, pil ömrü, güç ayarları ve yazılım güncellemesini içeren işaretleyici (beacon) verilerinin daha kolay ve önemli ölçüde daha uygun maliyetli bir şekilde yönetilmesi ve izlenmesi anlamına geliyor.

Yılda yaklaşık 38 milyon yolcunun geçtiği Orlando Uluslararası Havaalanına (MCO) 2014 sonunda Aruba’nın Mobil Bağlantı (Aruba Mobile Engagement) çözümü kuruldu ve o zamandan beri MCO mobil uygulamasının 26.000’den fazla indirildiği görüldü. 

Orlando Uluslararası Havaalanını yöneten Greater Orlando Airport Authority’de Bilgi Teknolojisi Direktörü olan John Newsome; “Terminallerimizde 1200’ün üzerinde Aruba İşaretleyicinin (beacon) kullanılıyor olması, yolcularımızı, check-in bölgelerine, bagaj teslim alanlarına ve asansör, lavabolar gibi yüzlerce farklı lokasyona

yönlendirmek için mekan içi navigasyon sağlamamıza yardımcı oluyor. Mobil uygulamamız sadece navigasyon, önemli havaalanı ve uçuş bilgilerini sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda bayi ve perakendecilerimiz için pek çok yarar sağlıyor. Örneğin, restoranların menülerindeki kampanyalar gibi konularda, detaylı bilgiye ihtiyaç duyulması halinde web sitelerine link sağlamanın yanında lokasyonlarını da bildirerek satışlarına yardımcı oluyor. Çoğu yolcumuzun mobil uygulamamıza güvenmesi nedeniyle, sunduğumuz bilgilerin doğruluğu ve güvenirliği çok önemli bir konuma geldi. Bugün bu doğruluğu garantilemek için BT elemanlarımız, böyle kapsamlı bir dağıtım için külfetli bir iş olan işaretleyicilerin (beacon) izlenmesini elle yapmak zorunda kalıyorlar. Bununla birlikte, yeni Aruba Algılayıcıların kullanımıyla işaretleyicilerimizin (beacon) yönetimini uzaktan yapabileceğiz, böylece değerli olan zamandan ve BT kaynaklarından tasarruf edeceğiz” dedi.

İşaretleyici (Beacon) Analitiği ile Başarının Ölçülmesi

İş odaklı mobil uygulamalar ile IoT kurulumları talebinde öngörülen artış, mobil uygulamalar ve IoT arasındaki kesintisiz etkileşimi önemli hale getirir. Kimin bağlandığını, nerede olduğunu ve ne tip bir cihaz kullandığını bilmek, bu etkileşimlere izin vermek için güçlü araçlardır. Bu görüşü iş liderlerine sunmak için Aruba, navigasyon ölçümleri, lokasyon temelli tetikleyiciler ve bağlanma süresi ile ilgili toplu sonuçları da içeren kullanıcı bağlılığını ölçmek için işaretleyici (beacon) analitiğini de tanıttı. Kurumlar işaretleyici (beacon) analitiğinin sağladığı bilgiden kazançlı çıkarlarken, kullanıcılar mahremiyetlerinin korunduğundan hiç şüpheleri olmasın, çünkü işaretleyici (beacon) analitiği doğal olarak alternatif yaklaşımlardan daha mahremiyet dostudur. İşaretleyici (beacon) analitiği ile kullanıcıların, herhangi bir bilginin açıklanmasından önce katılım için bir uygulama indirmeleri ve yerlerinin paylaşımını kabul etmeleri gerekir.

Yeni Uygulama İş Ortaklığı Programı, Mobilite Yürüyüşünde Yenilikçiliği Destekliyor

Aruba Meridian, iş ve pazarlama liderleri için sınırsız sayıda lokasyon temelli uygulamaya destek vermek amacıyla tasarlanmıştır, giriş için tek engel mobil uygulama geliştirme iş ortaklarının yaratıcılıkları ve BT ile güçlü bir iş ortaklığıdır. Bu engeli ortadan kaldırmak ve yeni mobil uygulamaların geliştirilmesini hızlandırmak için Aruba’nın iş ortağı programı, hem Bağımsız Yazılım Üreticilerinin (ISV) hem de Özel Uygulama Geliştirme Ajanslarının (CADA) Meridian Mobil Uygulama Platformunu hızla ve kolaylıkla kullanmalarına izin veriyor.

Aruba ISV iş ortakları, çeşitli organizasyonların etkinliğini ve verimliliğini artırmak için, özel amaçlı, kurulumu kolay kurumsal mobil uygulamalar geliştirmeye odaklanıyorlar.

Eşsiz Misafir Deneyimleri sunmak için Akıllı Mekanları Güçlendirme – Bir mekanın sunduğu her şeyi bir mobil arayüz de kesintisiz bir şekilde entegre eden teknoloji platformu şirketi VenueNext, Aruba’nın mobil lokasyon servislerini, San Francisco 49ers’in evi Levi’s Stadium, Orlando Magic’in evi Amway Center, New York Yankees’in evi Yankee Stadium ve geçen yıl Dallas Cowboys’un evi olan AT&T Stadium için uygulama çözümlerine entegre etti, diğerleri de geliştirilmekte. Aruba’nın yeni iş ortağı programının parçası olarak VenueNext, Aruba’nın Mobil Bağlantı çözümünü spor & eğlence, konaklama, sağlık ve taşımacılık pazarlarında müşterisinin gereksinimleri için platformuna entegre edecek.

VenueNext’in Kurucusu ve CEO’su John Paul, “Bizim yaklaşımımız, konukların ve ziyaretçilerin bir mekanın sunmak zorunda olduğu her rahatlığa sorunsuz mobil bir arayüzle erişmelerine yönelik bir bakışla, hem teknolojik hem de lojistik olarak büyük bir mekanın tüm ekosistemini birleştirmektir. Aruba Networks, müşterilerimizle burada olduğu gibi eşsiz bir deneyim oluşturmada önemli bir teknolojik iş ortağıdır. Lokasyon

servislerini ve yol bulmayı, Yiyecek, İçecek ve Ürün teslimi gibi diğer sunumlarla birleştirdiğinizde, konuklar sihirli bir deneyime, işletmeciler de geri dönüp daha fazla harcama konusundan daha yüksek bir eğilime sahip olan daha sadık ve bağlı ziyaretçilere sahip olurlar” dedi.

Toplantı Odası Rezervasyonlarını Kolaylaştırma – Yazılım iş ortağı Robin ile Aruba, ofis verimliliğini artırmak için, kurumların toplantı planlarını basitleştirmelerine izin veren akıllı ve merkezi bir toplantı odası rezervasyonu uygulaması sunuyorlar. Robin destekli toplantı odaları, katılımcıların ajandalarını otomatik

olarak güncellemek için lokasyon bilgisini kullanıyor, listede bulunanlardan ziyade odada gerçekten

bulunanları temel alarak toplantı odalarını güncellemek için gerçek zamanlı varlık bilgisini kullanıyorlar. Robin’i kullanmak kurumlara, çifte rezervasyon, zamanı geçmiş toplantılar ve toplantı odası bulma zorluklarını ortadan kaldırmalarına yardım ediyor.

Robin CEO’su Sam Dunn, “Meridian Mobil Uygulama platformu ile birlikte rezervasyon sistemimiz, toplantı odasının durumu, olanakları, yeri ve kullanma talimatları hakkında bilgileri ile komple bir çözüm sağlıyor. Birlikte insanların doğru zamanda doğru araçları bulmalarına yardım ediyoruz, böylece daha iyi çalışabiliyorlar” dedi.

Eşsiz bir mobil uygulamaya gereksinimi olan müşteriler için Aruba, müşterinin özel gereksinimlerin baz alarak ona özel uygulamalar geliştirebilen CADA iş ortakları ile işbirliği yapıyor.

Anlamlı Kullanıcı Deneyimleri Yaratmak İçin Tasarım ve Teknolojiyi Birleştirme Forge Media + Design, seçkin kullanıcı deneyimi yoluyla müşterilerin ortamlarını geliştirmeye odaklanan bir kullanıcı deneyimi tasarımı ve uygulama geliştirme ajansıdır.

 

Forge Media + Design’ın kurucusu Gregory Neely, “Aruba ile iş ortaklığı, mimari alanlarda teknolojinin insanlarla nasıl etkileşim içinde olacağı noktasında sınırları zorlamamıza izin veriyor. Aruba Meridian Uygulama Platformu bize, organizasyonların kalıcı bir sadakat oluşturmak için müşterileri ile birbirlerine bağlanmaları ve etkin bir iletişim kurmaları için fonksiyonel olarak güzel uygulamalar oluşturmamıza izin veren güçlü bir araç sağlıyor” dedi.

 

Forge ve Aruba şu anda, 2016 ilkbaharında açılması beklenen önemli bir hastanenin 280 dönümlük alanını kapsayacak büyük ölçekli bir uygulama projesi üzerinde birlikte çalışıyorlar.

Yeniden Keşfedilen Sınıf Yönetimi: Silikon Vadisi temelli özel uygulama geliştirme ajansı Impekable, müşterilerine ek uygulama değeri sunmak için Aruba ile işbirliği yapıyor. Impekable’ın Yönetici Ortağı Pek Pongpaet, “İş ortağı olmak, gelişmiş iç mekan lokasyon temelli uygulamaları tasarlamak için Aruba Meridian ile çalışmamıza olanak sağladı. Bunun önemli bir örneği, öğretmenin bir sınıftaki yoklama almayı ve eğitim ve öğrenimin dışında zaman harcanan başka görevleri otomatikleştirmesine izin veren konsept Aruba Classroom uygulamamızdır” dedi.

HPE Servisleri

Daha büyük IoT dağıtımlarının ortaya çıkmasıyla birlikte, karmaşıklık da artıyor. HPE’nin çok üreticili entegrasyon uzmanlığı, iş zekâsına, müşteri deneyimine ve Aruba Mobil Bağlantı tarafından desteklenen ek gelir fırsatlarına hızla izin verilmesine yardımcı olmak için, riski ve kurulum sürelerini azaltır. HPE servisleri, bir IoT çözümünde önemli unsurların bir araya getirilmesine yardım eder, bu unsurlar strateji, değerlendirme, tasarım, dağıtım, entegrasyon ve Aruba WLAN altyapılarının entegrasyonu ve optimizasyonu, Aruba İşaretleyicileri (beacon) ve Meridian Mobil Uygulama Platformudur.

Fiyatlandırma ve Ürünün Hazır Olma Durumu

Aruba Sensor AS-100, 2 Aralık 2015’ten itibaren ABD’de 195 dolardan başlayan fiyatı ile sunulmak üzere siparişe hazırdır.

Haber Merkezi

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>