Techinside Google News
Techinside Google News

Atomico tek fonda 756 milyon dolar yatırım yaptı

Atomico, bugün kadar gerçekleştirdiği faaliyet ile adından sık sık söz etmeyi başarırken, yeni yatırım turunda 765 milyon doların tek seferde verilmesi dikkat çekti.

Skype’ın kurucusu ve eski CEO’su Niklas Zennström tarafından kurulan ve yatırımları ile bilinen markanın, son faaliyeti tüm iş dünyasında büyük bir ses getirdi. Firma tarafından daha önceki turlarda maksimum sağlanan yatırım 476,6 milyon dolar olarak açıklanırken, yeni yatırım Avrupa’nın en büyük kaynağı olarak tarihe geçti. 765 dolar olarak açıklanan bu yeni yatırım, markanın bu alandaki yatırımlarını ve etkinliklerini arttırmaya karar verdiğini de gösterirken, bugüne kadar yatırımlardan iyi sonuçların alınması, markanın doğru bir strateji yürüttüğünü gösterdiği gibi daha fazla yatırım için de teşvik edici oldu.

- Advertisement -

Yatırım Referansı Çok Güçlü!

Marka tarafından bugüne kadar yapılan yatırımlar arasında en dikkat çekenleri ise; Angry Birds’ün geliştiricisi Rovio, Klarna, GoEuro ve Clash of Clans’ın geliştiricisi Supercell gibi dev markalara yüksek oranlarda yatırım yapmıştı. Sadece bu referanslara dahi bakıldığında Atomico tarafından çok doğru yatırımların yapıldığı kolayca söylenebilir. Atomico tarafından verilen destekler, aynı zamanda markaların daha fazla tanınması ve pazardaki etkinliğini arttırmasını sağlıyor. Bu bakımdan herhangi bir firma için böylesine iyi bir yatırımın alınması işleri çok daha iyi bir hale getirebiliyor. Önem verdiği sektörlere bundan sonraki süreç içerisinde de yatırım yapmaya devam etmesi beklenen marka adına, bugüne kadar işler oldukça yolunda.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir