Techinside Google News
Techinside Google News

Audi 100 milyon Euro harcayarak yeni çarpışma testi merkezi Açtı

Audi, yeni araçlarını çarpışma testlerinden geçirebilmek için 100 milyon euro yatırım yaparak son teknoloji bir Araç Güvenliği Merkezi açtı.
- Advertisement -

Alman otomobil devi Audi, yeni modellerinin güvenliğini sağlamak amacıyla 100 milyon euro harcayarak son teknoloji ekipmanlarla donatılmış bir Araç Güvenliği Merkezi açtı. Bu tesis, Ingolstadt kentindeki teknoloji parkında yer alıyor ve Audi’nin yeni araçlarını piyasaya sürmeden önce kapsamlı çarpışma testlerine tabi tutmasına imkan tanıyacak.

Yaklaşık üç yıl süren inşaatın ardından tamamlanan merkez, 100 milyon euro’luk bir yatırım ve yaklaşık 100 kişiye istihdam sağlıyor. Bu yeni tesis sayesinde Audi, önceki tesise göre daha geniş bir yelpazede çarpışma testleri gerçekleştirebilecektir.

Audi Araç Güvenlik Merkezi, son teknoloji ürünü yüksek hızlı kameralar ve LED aydınlatma gibi donanımlarla donatılmış, geniş ve tam entegre bir çarpışma testi alanına sahip. Ayrıca, 250 metrelik bir hızlanma pisti, 100 tonluk taşınabilir bir çarpışma bloğu ve iki aracı 90 derecelik açıyla çarpıştırma sistemi gibi özellikleri var.

Tesis içerisinde, çarpışma testi mankenlerini kullanacak bir manken laboratuvarı, bileşen test standları, ofisler ve atölyeler de bulunmakta. Audi, 18 aylık bebekten 102 kilogramlık bir yetişkine kadar 60’tan fazla çarpışma testi mankenini kullanacak ve bu mankenlerdeki 150’den fazla sensör, çarpışma sırasında veri toplamak için kullanılacaktır.

Ayrıca, üç boyutlu tarama teknolojisi araçların çarpışma sonrası deformasyonlarını incelemeye yardımcı olacakken, hareket izleme sistemi olayların gelişimini ayrıntılı bir şekilde kaydedecektir. Audi, ilk çarpışma testi merkezini 1970 yılında Ingolstadt’ta açmıştır ve bu tesisini 50 yılı aşkın bir süredir kullanmaktadır. Bu yeni merkez, şirketin güvenliği ve teknolojik gelişimi konusundaki taahhüdünün bir göstergesidir.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:02:43

Nvidia çip sektöründe lider oldu!

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir