Audi ile Ford ortaklık kuruyor

0

Audi ile Ford

Audi ile Ford, sürücüsüz otomobil geliştirme çalışmaları için yeni bir ortaklık kuruyor. İki şirket, otomotiv sektöründeki dönüşüm için çalışacak.

Audi ile Ford ortaklığı

Otomotiv sektöründeki otonom araç trendi, şirketlerin işleyiş ve kültürlerinde de önemli değişikliklere neden oldu. Geçtiğimiz günlerde BMW, otonom araç geliştirme çalışmaları için en önemli rakibi olarak görülen Daimler ile bir ortaklık kurmuştu. Benzer bir hamle bu kez Audi ve Ford cephesinden geldi.

Otomotiv sektörünün iki önemli markası, otonom araç geliştirmek için ortak çalışacaklarını duyurdu.

Audi, geçtiğimiz aylarda Audi A8 modelinin Level 3 otonom seviyesinde olduğunu açıklamıştı. Bu da piyasadaki en iyi otonom seviyelerinden biri olduğunu gösteriyor. Dolayısıyla iki şirketin çalışmalarının, A8 modelindeki teknolojiyi geliştirme odaklı olması pek de şaşırtıcı olmayacak.

Ayrıca Ford, Audi ile yaptığı anlaşmaya rağmen Volkswagen ile otonom araç çalışmalarına yine devam edecek.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>