Autodesk Yazılımda Abonelik Modeline Geçti

0

Autodesk yazılımlarında lisans devri kapandı ve abonelik dönemi başladı. Autodesk bir şirketin ihtiyacı olan tüm çözümleri esnek sektörel çözüm paketleriyle sunacak. Nesnelerin interneti, 3D printerlar ve sanal gerçekliğe odaklanan Autodesk inşaat ve imalat sektöründe “nesnelerin tasarımı” çağını başlatıyor.

Lisans derdi bitti

Autodesk’in Türkiye’deki yetkili dağıtıcısı Penta Teknoloji’nin gerçekleştirdiği basın toplantısında Penta Satış ve Pazarlama Müdürü Arda Serim dijital dönüşümde esnek yazılım paketlerinin önemine değindi.

Serim, “Bilişim 500’de ilk ona giren şirketimizdeki deneyimli ve yetkin ekibimizle Autodesk’in güncel teknoloji ve çözümlerinin profesyonellere doğru şekilde sunulması ve verimli şekilde kullanılması için çalışıyoruz. Accenture Dijitalleşme Endeksi Raporu sonuçlarına göre, ‘Bilgi ve İletişim Teknolojisi Ekipmanlarının Toptan Ticareti’ kategorisinde Türkiye’nin en dijital şirketi seçilen Penta Teknoloji olarak Autodesk sektörel çözüm paketlerini kullanıcılarımıza bu vizyon çerçevesinde sunuyoruz” dedi.

Autodesk ile yeni dönem

Penta Pazarlama ve Satış Destek Müdürü Abdullah Doğan ve Pazarlama Yöneticisi Didem Akyol dijitalleşmenin bilişim dünyasında geldiği noktaya işaret ederek şunları söyledi:

“Autodesk artık tamamen abonelik iş modeline geçti. İş ortaklarımız işletmelerinin gereksinimlerine en uygun ve en esnek seçeneklerle Autodesk ürünlerine abone olabilir, basitleştirilmiş yazılım araçları ve geliştirilmiş kullanıcı yönetim deneyimiyle yazılım hakkında düşünmeye gerek kalmadan, tasarım ve üretime odaklanabilir. Abonelerimizin de beklentisi yazılımlara ulaşmada kendilerine daha fazla değer, esneklik ve kolaylık sunulması. Penta’da ise tüm iş süreçlerinde müşteri deneyimini mükemmelleştirmek ve operasyonel verimliliği artırmak için dijitalleşmeden faydalanıyoruz. Operasyonel kusursuzluk sayesinde hem tedarikçilerimiz hem de bayilerimizle olan iş birliğimizi güçlendiriyoruz.”

Autodesk-penta-sektörel_çözüm_paketleri-inşaat-tasarım

Nesnelerin interneti ve nesnelerin tasarımı

Mimari Sektör İş Geliştirme Yöneticisi Kıvılcım Tezan Ocak ve Üretim Sektörü İş Geliştirme Yöneticisi Selim Ertuğ Tuğran inşaat ve imalat sektöründeki talepleri değerlendirdi:  “Üretim ve mimari alanında yeni döneme ayak uydurmanın yolu fikirden tasarıma ve hatta satış – pazarlamaya kadar tüm süreci adreslemeye yardımcı olan araçları kullanmaktan geçiyor. Bu anlamda Autodesk’in sektörel çözüm paketleri, bulut temelli hizmetleri ve mobil teknoloji çözümleri kesintisiz bir çalışma imkanı sağlayarak en üst seviyede verim elde etmeyi ve süreç boyunca ekiplerin aynı dili konuşmasını garanti altına alıyor.”

3 farklı sektörel paket

Mimari, Mühendislik ve İnşaat Çözüm Paketi: Yapı tasarımı, altyapı ve inşaat için gerekli BIM araçları tek bir sette toplanıyor. Başlıca ürünler: Revit, AutoCAD and AutoCAD Civil 3D.

Ürün Tasarımı Çözüm Paketi: Ürün ve fabrika tasarımı için gerekli tasarım ve mühendislik araçları tek pakette sunuluyor. Başlıca ürünler: Inventor Professional, AutoCAD, Navisworks Manage, Fusion 360 gibi bulut tabanlı tasarım araçları.

Medya ve Eğlence Çözüm Paketi: Medya ve Eğlence içeriği oluşturmaya yönelik kapsamlı yaratıcı araçlar tek pakette birleştirildi. Buna ek olarak görsel efekt ve oyun geliştirme profesyonelleri için 3B animasyon araçları tek grupta toplandı. Çözüm paketinin içindeki başlıca ürünler: Maya, 3ds Max.

Sektörel çözüm paketleri en güncel yazılımlara ve geliştirmelere kesintisiz erişim sunuyor. Ayrıca esnek uzunluklu abonelik (üç aylık, yıllık veya çok yıllık) seçenekleri, bulut hizmetleri, teknik destek ve yazılım yönetim araçlarıyla da müşterilerinin hayatını kolaylaştırıyor. Simülasyon ve veri yönetim araçları gibi çözüm paketinde bulunmayan diğer çözümlere ise isteğe bağlı olarak tek tek abone olmak mümkün.

Eski lisans sahiplerinin hakları korunuyor

Autodesk Sektörel çözüm paketlerinin pazara sürülmesiyle birlikte Tasarım ve Yaratım Suite’lerinin satışını sonlandırdı. Bununla birlikte, bakım anlaşmalı kalıcı ürüne sahip iş ortaklarının sözleşmelerini yeniledikleri süre boyunca güncel sürüme erişim hakkı korunuyor olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>