Avrupa Komisyonu teknoloji devleri ile görüşecek

0

Avrupa Komisyonu teknoloji devleri

Avrupa Komisyonu teknoloji devleri ile görüşerek öneriler alacak. Dört büyük teknoloji şirketinin CEO’su duruşmaya davet edildi.

Avrupa Komisyonu teknoloji devlerinden öneri alacak

Avrupa Komisyonu, vatandaşların teknolojiye daha fazla ve daha güvenli bir şekilde erişebilmesi için teknoloji şirketleriyle görüşmeler yapıyor. Bunun için dört büyük teknoloji şirketi Avrupa Komisyonu’nun 1 Şubat tarihli duruşmasına davet edildi.

Duruşmaya Apple, Google, Amazon ve Facebook’un CEO’larının katılması istendi. Bu dört şirketin CEO’ları ile Avrupa Komisyonu mevcut iş modelleri ve pazar koşullarındaki zorluklar üzerine konuşmayı planlıyor. Ayrıca gelecek konseptleri hakkında da bilgi alışverişinde yapılması hedefleniyor.

Avrupa Komisyonu duruşmaya sadece bu şirketlerin CEO’larını davet etmiş durumda. Yapılacak görüşme sonrasında yeni yasa tasarılarıyla ilgili çalışmalar da başlayabilir. Avrupa Komisyonu tarafından daha önce iki yasa taslağı çıkarılmıştı. Bu yasa taslakları, temel olarak şirketlerin uyumsuz faaliyetler göstermesi durumda ağır para cezaları almalarını içeriyordu. Teknoloji şirketleri benzer bir görüşmeyi daha önce ABD ile yapmıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>