Avrupa yolculuğuna çıkacak Türk girişim belli oldu (Röportaj)

0

MediaMarkt Startup Challenge ikinci dönem kazananları belli oldu. Bu yıl ikincisi düzenlenen yarışmanın birinci olan ismi Avrupa için yola çıkıyor. Biz de TechInside olarak kazananların açıklandığı etkinliğe katıldık.

25 Haziran günü gerçekleştirilen ödül töreninde farklı fikirlere sahip başarılı startuplar ödüllendirildi. Bu yıl ikinci kez düzenlenen ve başarılı girişimlerin ödüllendirildiği yarışmada kazanan proje Bagaj oldu.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri videomuzla baş başa bırakalım. İyi seyirler…


MediaMarkt Startup Challenge ’19 sonuçları açıklandı

MediaMarkt Türkiye tarafından, Tekzen kurumsal ortaklığıyla gerçekleştirilen girişim projesi “MediaMarkt Startup Challenge 2019’un kazanan isimleri düzenlenen ödül töreniyle açıklandı. Kazanan proje Bagaj olurken, ikinci proje Poltio oldu. Bu yıl ilk kez Yunanistan’da başvuru alan yarışmada üçüncü ise Yunanistan’dan katılan Pegneon isimli proje oldu.

Bagaj isimli proje, bir kişisel eşyayı fiziksel olarak, şehir merkezi, AVM, plaj, konser salonu gibi belirlenen mekanlarda güvenli olarak saklamaya yarayan bir mobil uygulama olarak tanımlanıyor.

Yarışmanın birincisi olan proje Almanya’nın Münih şehrinde düzenlenecek olan Retailtech Hub Programı’na katılacak. Ayrıca bu proje, girişimciler için kurumsal ortaklıklar sunan hızlandırma programına dahil olma hakkı, Silikon Vadisi’nin en aktif yatırımcıları arasında olan Plug and Play’in girişimci ağına dahil olma şansı yakalayacak.

Poltio isimli ikinci proje, müşteri davranışlarını analiz edebilen ve buna göre hedefleme yapan bir data platformu.

İkinci olan proje fikrini MediaMarkt ve Tekzen’in Türkiye’deki mağazalarında pilot olarak uygulayacak. Ayrıca, Kategori Mağazacılığı Derneği’ne çözümlerini sunma hakkı elde edecek.

Yunanistan’dan katılan ve üçüncü olan Pegneon projesi ise oyun yöntemi ile çalışan eğitimleri hazırlıyor.

Pegneon, yine MediaMarkt ve Tekzen’in Türkiye’deki mağazalarında pilot uygulama imkanına sahip olacak. Ayrıca her üç proje, 1 Ekim’de İstanbul’da gerçekleşecek Perakende Teknolojileri Konferansı’nda çözümünü tanıtabilecek.

MediaSaturn Perakende Grubu İcra Kurulu Üyesi, MediaMarkt Türkiye ve Yunanistan İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım yaptığı açıklamada “MediaMarkt Startup Challenge’ı yurt dışına açacağımızı ve Yunanistan’dan girişimcilerin de katılacağını açıklamıştık. Ancak projemizin uluslararası özelliği daha da boyutlandı. Yunanistan’ın yanı sıra Polonya, İrlanda, Azerbeycan, Nijerya ve Filistin gibi ülkelerden de bizi şaşırtan başvurular aldık” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>