Avrupa’nın en büyük elektrikli araç hızlı şarj parkı açılıyor

0

elektrikli araç hızlı şarj parkı

Alman kamu kuruluşu EnBW, Avrupa’nın en büyük elektrikli araç hızlı şarj parkı için çalışmalara devam ediyor. Parkın açılışına kısa bir süre kaldı.

Avrupa’nın en büyük elektrikli araç hızlı şarj parkı

EnBW yaptığı açıklamada, bu yılın dördüncü çeyreğinde 52 elektrikli aracın yenilenebilir enerji kullanarak şarj edebileceği bir park açacağını duyurdu. Ayrıca bu parkın, Avrupa’nın en büyük halka açık hızlı şarj parkı olacağını belirtti.

Park, Kuzey Ren Vestfalya’daki Kamener Kreuz otoyol kavşağında yer alacak ve her biri 300 kW’lık yüksek güçlü şarj noktalarına yenilenebilir elektrik sağlayacak.

EnBW, 2025 yılına kadar Almanya’da 2.500 hızlı şarj tesisi işletmeyi hedefliyor. Bu sayı, büyük petrol şirketlerinin Almanya’daki benzin istasyonu filosundan daha fazlası anlamına geliyor.

Almanya, Kasım ayında, elektrikli araçlar ve duvar tipi şarj cihazları satın almak için tüketici indirimlerini artırmak ve eski araçları hurdaya çıkarmak için 3 milyar euroluk program başlattı. Bu gelişmelerle, Almanya’da sadece birkaç yıl içinde benzinli ve dizel araçlar tarihe karışacak diyebiliriz.

Analistler, kamuya açık olarak erişilebilen şarj noktalarının sayısının giderek artmasının, elektrikli araçların kullanımıyla ilgili endişeleri azaltacağını da vurguluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>