Avustralya 5G spektrum limitlerini açıkladı

0

Avustralya 5G

Avustralya 5G konusunda öncü ülkelerden biri olabilmek için önemli kararlar alıyor. Avustralya 5G spektrum sınırlarını açıklayarak, bu konuda kullanıcılara bilgilendirmede bulundu.

Avustralya 5G spektrum üst limiti: 80MHz

Department of Communications tarafından yapılan bildiriye göre, Avustralya’da 3400-3700 MHz bandı ve metro istasyonları için spektrum üst limitleri belli oldu. Bildiride metro alanlarında sadece 60 MHz’e izin verileceği belirtildi. 3400-3700 MHz bandındakiler için ise bu üst limit 80 MHz olarak duyuruldu.

İletişim Bakanlığı, söz konusu sınırların sadece 3400-3700 MHz bandında var olan taşıyıcıları etkileyeceğini söyledi.

İletişim Bakanı Mitch Fifield, 5G ile daha hızlı mobil veri sunulacağını ve milyonlarca cihazın bağlanmasına izin verileceğini belirtti. Ayrıca 3.6GHz grubunun, 5G ağlarını kullanıma sunmada telekomünikasyon sektöründe uluslararası grup olarak görüldüğünü söyledi.

Özellikle dijital dönüşüm ile IoT cihazları sayısında yaşanan artış, 5G’ye geçişi daha da değerli hale getirdi. 5G ile bu cihazlar veri akışlarını daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>