Avustralya’da emojili plaka dönemi başlıyor

0

emojili plaka

Avustralya’nın bir eyaletinde emojili plaka kullanımına izin verilecek. Bu plakalar, özel plaka sınıfında yer alacak ve ücretli olacak.

Emojili plaka uygulaması

Avustralya’nın Queensland isimli eyaletinde oldukça ilginç bir uygulamaya başlanıyor. 1 Mart’ta yürürlüğe girecek olan uygulamayla, plakalarda emoji kullanılabilecek. İsteyen kullanıcılar özel plaka alabilecek, seçtiği emojiyi plakadaki harf ve rakamların yanında kullanabilecek.

Özel plaka kapsamındaki emojilerin kullanım ücretinin 160-500 dolar aralığında fiyata sahip olacağı belirtiliyor.

Ancak bu emoji seçenekleri, elbette akıllı telefonlarımızdaki gibi binlerce adet olmayacak. İlk etapta göz kırpma, gülen surat ve güneş gözlüğü dahil olmak üzere 5 adet emojiden biri seçilebilecek

Bu uygulamanın diğer eyaletler veya ülkelerde da yapılıp yapılmayacağı merak ediliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>