Baidu kripto para sansürü uygulayacak

0

Baidu kripto para

Çin’de kripto para yasaklarına neredeyse her gün bir yenisi ekleniyor. Son olarak Baidu kripto para sansürü uygulama kararı aldı.

Baidu kripto para sansürü ile engelleme yapacak

Çin hükümetinin kripto paralara yönelik yasaklar uygulamaya başlamasıyla, birçok özel şirket de bu konuda kripto paraları engellemeye devam ediyor. Çin’de Google’ın yasaklı olması nedeniyle ülke genelinde kullanılan Baidu arama motoru de buna katıldı. Artık Baidu’nun online topluluk platformu Baidu Tieba, Alibaba ve Tencent gibi kripto para sansürü uygulayacak.

Böylelikle online topluluktaki kripto para konuları ve tartışmaları engellenecek. Yapılacak engellemenin, Çin hükümetinin kararlarına uygun şekilde olacağı belirtiliyor.

300 milyondan fazla aylık kullanıcısı olan platformda şu an için kripto para ve dijital para birimleri başlıklarına ulaşılamıyor. İlerleyen günlerde engellenen bu konu sayısının artması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>