Bankalar ATM’lerini Bitcoin’e açıyor

0

ATM Bitcoin

ABD’nin ilk ticari bankalarından biri, ATM’lerini Bitcoin’e açıyor. Müşteriler, Bitcoin işlemlerini bu ATM’lerden yapabilecekler.

Banka ATM’leri Bitcoin işlemine izin verecek

Tarihiyle ABD’nin önemli bankaları arasında yer alan Blue Ridge Bank, kripto para piyasasına yönelik önemli bir adım atıyor. Blue Ridge Bank, müşterilerinin Bitcoin işlemleri için ATM’lerin hizmet ağını genişletiyor.

Blue Ridge Bank’ın İcra Kurulu Başkanı Plum, mevcut ve gelecekteki müşterilerinin ihtiyaçları için hizmetlerindeki evrimin sürmesinden heyecan duyduklarını söyledi. Bu yeni hizmet için Blue Point ATM Solutions ve LibertyX ile ortaklık da kuruldu.

Ortaklık kapsamında fintech çözümleri için ATM’lerde geliştirmeler yapılacak. LibertyX yöneticisi Chris Yim ise yaptığı açıklamada, müşterilerin uzun süredir Bitcoin satın alma imkanına sahip olmayı beklediklerini söylüyor.

Blue Ridge Bank, bu hamlesiyle ATM’lerinde Bitcoin hizmeti sunan ilk banka olma unvanına sahip olacak. Müşteriler, hizmet kapsamında yerel banka ATM’lerinden Bitcoin işlemleri gerçekleştirebilecekler.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>