Beyaz Saray telefon yasağı uygulayabilir

0

Beyaz Saray

Beyaz Saray, personellerine yönelik yeni bir kısıtlama getirmeyi düşünüyor. Gerek güvenlik gerekse medyaya bilgi sızdırılmaması için personele kişisel telefon yasağı uygulanması görüşülüyor.

Beyaz Saray Gmail ve Hangouts’u yasaklamıştı

Bloomberg, Beyaz Saray’ın personelleri arasında kişisel telefon kullanımını yasaklamayı düşündüğünü bildirdi. İsimsiz kaynaklara göre yasağın bir güvenlik önleminden ziyade, basın sızıntılarına karşı bir önlem olarak önerildi. Daha önce Gmail ve Hangouts gibi web sitelerini engelleyen Beyaz Saray’ın bu adımının personelin iletişim imkanını anormal derecede kısıtladığına yönelik eleştiriler gelmeye başladı.

Beyaz Saray’ın Genel Sekreteri John Kelly’nin telefonunun geçen yılın Aralık ayında ihlal edilmiş olabileceği ve ele geçirilmiş bir kişisel telefon kullandığı bildirilmişti.

Kişisel telefonların kullanımına yönelik önerilen yasak henüz kabul edilmedi. Eğer yasalaştığı takdirde bunun ne zaman uygulamaya konulacağı ve kimin uygulayacağı henüz belli değil. Ancak Beyaz Saray’ın güvenlik ve dışarıya bilgi sızıntısını önlemeye yönelik bu öneriyi uygulama koyma ihtimali çok yüksek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>