Bilgisayar satışlarında talep arzı aşıyor

0

bilgisayar satışlarında talep

Çip sorunlarıyla birlikte bilgisayar satışlarında talep arzı aşmaya devam ediyor. Pandemi kaynaklı sorunlar, şirketleri zor durumda bırakıyor.

2021’de de bilgisayar satışlarında talep arzı aşacak

Dünya genelinde bilgisayar satışlarında pandemi kaynaklı patlamanın ortasında, teknoloji şirketleri çip ve bileşen kıtlığı nedeniyle talebi karşılayamamak gibi garip bir durumda.

Teknoloji analist firmaları, 2021’in üçüncü çeyreğinde, esas olarak otomobil üreticileri ve daha geniş teknoloji endüstrisi için sorunlara neden olan yarı iletken tedarik zincirindeki sorunlar nedeniyle sevkiyatlardaki artışın azaldığını bildirdi.

IDC’nin mobil ve tüketici cihaz takibi araştırma müdürü Jitesh Ubrani, “PC endüstrisi, tedarik ve lojistik zorluklar tarafından engellenmeye devam ediyor ve ne yazık ki bu sorunlar son aylarda fazla bir gelişme görmedi. Mevcut koşullar göz önüne alındığında, bazı satıcıların çeşitli pazarlar arasındaki sevkiyatları yeniden önceliklendirdiğini ve bazı olgun pazarlar yavaşlamaya başlarken gelişmekte olan pazarların büyüme ivmesini sürdürmesine izin verdiğini görüyoruz” dedi. IDC’nin görünümü masaüstü bilgisayarlar, dizüstü bilgisayarlar ve iş istasyonlarını içeriyor.

Analist firma Canalys, bilgisayar pazarının 2021’in 3. çeyreğinde yıllık bazda yüzde 5 büyüdüğünü belirten farklı bir tabloya sahip. Ancak aynı zamanda yavaşlamanın nedeni olarak tedarik zinciri ve lojistik sorunları gösteriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>