Bilgisayar sektörü koronavirüs ile büyüdü

0

Bilgisayar sektörü koronavirüs

Bilgisayar sektörü koronairüs döneminde ciddi bir talep artışı yaşadı. Bilgisayar teslimatlarındaki artış, sektördeki hareketliliği gösteriyor.

Bilgisayar sektörü koronavirüs döneminde büyüdü

Son yıllarda bilgisayar satışlarında yaşanan düşüş, sektörde daralmaya neden olmuştu. Ancak koronavirüs döneminde bu trend tam tersine dönmüş durumda.

Gartner tarafından paylaşılan verilere göre, 2020 yılı ikinci çeyreğinde toplamda 64,8 milyon adet PC teslimatı yapıldı. Bu teslimatların çok büyük bir çoğunluğunu ise kişisel bilgisayarlar oluşturdu. Özellikle koronavirüs nedeniyle iş ve eğitim dünyasının uzaktan çalışma ve uzaktan eğitim modeline geçmesi, bu artışta önemli bir rol oynadı.

Gartner araştırma direktörü Mikako Kitagwa, teslimatlardaki bu artışın ilerleyen süreçte devam etmeyeceğini söylüyor. Kitagawa’ya göre koronavirüs döneminde yaşanan bu talep artışı, kısa süreli eğitim ve iş ihtiyacından kaynaklandı. Dolayısıyla bu kısa süreli artış, uzun vadede etkili olmayacak.

Ancak salgının etkilerinin tüm dünyada devam etmesi, halen uzaktan çalışma ve uzaktan eğitim modellerinin uygulanması, bilgisayar sektöründeki hareketliliği devam ettirebilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>