Bilkent Cyberpark’ta kuluçkadan çıkanlar

0

mezuniyet1Her yıl 60 kuluçka firmasına destek veren ve bugüne kadar 200’ün üzerinde kuluçka firmasına ev sahipliği yapmış Bilkent Cyberpark, Kuluçka Merkezi Mezunlarına madalya ve sertifikaları takdim etti. Ayrıca tüm mezunlara IBM Bulut Sistemi’nden ücretsiz yararlanma imkânı sunuldu.

5 Haziran Cuma akşamı gerçekleştirilen ve Genel Müdür Canan Çakmakcı’nın açılış konuşmasıyla başlayan etkinlik, Cyberpark’ta doğan bir başarı hikâyesinin kahramanı SeoZeo ile devam etti. 2012’de kurulan SeoZeo’nun kurucu ortaklarından Burak Pehlivan’ın konuşmasında bugünlere nasıl geldiklerini, hangi süreçlerden geçtiklerini ve Cyberprak’ın kendilerini olan katkılarından bahsederek dinleyicilere girişimcilik alanında birinci ağızdan oldukça faydalı bilgiler sundu.

‘Türkiye’yi uyandıran adam’ Özgür Aksuna’nın katılımıyla renklenen Tören’de katılımcılar ile ikna, iletişim, etkili konuşma ve markalaşma üzerine bir söyleşi gerçekleştirildi. Hem özel hem de iş hayatına yönelik çıkarımlar yapılabilecek sunum yapan Özgür Aksuna, arada dinleyicilerle yaptığı doğaçlama showlarla ilgiyi ve etkiyi bir an olsun düşürmedi.

Büyük çoğunluğu girişimciler ve kuluçka mezunlarından oluşan etkinlik, kuluçka merkezinde şirketlerinin kuruluşunu takip eden ve hayatta kalma zorlukları nedeniyle literatürde “ölüm vadisi” olarak nitelendirilen dönemi başarıyla tamamlayarak, olgun firma statüsüne geçen tüm mezunlara madalya ve sertifika takdimiyle devam etti.

Kuluçka firmaları arasından 2014 ve 2015 yıllarında yerli ve yabancı yarışmalarda derece alan girişimciler ise kendileri için özel olarak tasarlanan Bilkent Cyberpark Kuluçka Gurur Tablosu’nda brövelerini asarak başarılarını ölümsüz hale getirdiler.

Cyberpark Firmalarından KV331’in proje ürünü Audio SynthMaster ve “Gerçek Dorman” Performansı eşliğindeki müzik eşliğinde devam eden törende, katılımcılar diğer konuklarla tanışma ve sohbet etme imkânı buldu.

Gecenin finalinde oldukça verimli bir etkinliğe ev sahipliği yapan Bilkent Cyberpark bir sonraki mezuniyet töreni için gün saymaya başladı.

Kuluçka Firmaları 0-2 yaşları arasında olan Ar-Ge fikirlerini hayata geçirme aşamasında, başlangıç sermayesi, networklere erişim, yatırımcılarla bir araya gelme, mentorluk, medya ve iletişim konularında desteğe ihtiyacı olan start-up firmalarıdır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>