Bill Gates Bitcoin için uyardı

0

Bill Gates Bitcoin

Bitcoin’de yaşanan hızlı dalgalanma, yatırımcıları doğrudan etkiledi. Bill Gates Bitcoin için uyarılarda bulunurken, Elon Musk’a gönderme yaptı.

Bill Gates Bitcoin için temkinli olunmasını söyledi

2020 yılının son iki aylık periyodundan günümüze, kripto para piyasasında büyük bir hareketlilik oluyor. Bazı yatırımcılar kripto paralarla ilgili algı oluşturmaya çalışırken, Bill Gates bu konuda uyarılarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Elon Musk’ın attığı bir tweetle Bitcoin’in çok hızlı bir şekilde yükselmesi gündem olmuştu. Hatta bu ralliyle birlikte Bitcoin 50 bin dolar barajını da geçerek kendi rekorunu kırmıştı. Bitcoin’de yaşanan hızlı yükseliş, yatırımcıların da bu alana yönelmesine neden oluyor. Ancak piyasada yaşanan çok sert dalgalanma, bazı yatırımcıların büyük zararlar etmesine neden oluyor.

Bill Gates, kripto paralara yönelik oluşan ‘büyük kazançlar elde etme’ algısıyla ilgili yorumlarda bulundu. Bill Gates, Bitcoin’in Elon Musk gibi milyarderler için olduğunu söyledi. Musk gibi zengin olunmadığı sürece, Bitcoin konusunda dikkatli olunması gerektiğini vurguladı. Gates ayrıca Bitcoin’in tam bir çılgınlık olduğunu vurguladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>