Bill Gates elektrikli otomobiller hakkında ne düşünüyor?

0

Bill Gates elektrikli

Teknoloji dünyasının önde gelen ismi Bill Gates elektrikli otomobiller hakkında konuştu. Bill Gates’e göre bu alandaki en büyük sorun menzil.

Bill Gates elektrikli otomobiller hakkında konuştu

Marques Brownlee’nin YouTube kanalında röportaj yapan Bill Gates, elektrikli otomobil sektörü hakkında konuştu. Geçtiğimiz günlerde Porsche Taycan satın alan Gates, elektrikli araçlar konusundaki deneyimlerini paylaştı.

Gates’e göre elektrikli araçlar, iklim değişikliği ile mücadelede son derece büyük bir öneme sahip. Yakın zamanda Porsche Taycan satın alan Gates, otomobil şirketlerinin elektrikli otomobil konusunda çok hızlı bir şekilde hareket ettiğini söyledi.

Gates, Porsche Taycan’ın kendisinin ilk elektrikli aracı olduğunu ve çok keyif aldığını söyledi. Ayrıca Porsche Taycan’ın birinci sınıf bir araba olduğunu vurguladı. Gates, bu arabaların en büyük sorunun ise menzil olduğunu ve özellikle uzun mesafeler için sorun yaşanabileceğini vurguladı.

Piyasa bedeli yaklaşık 200 bin dolar olan Porsche Taycan, 449 km’ye kadar menzil sunuyor. Ayrıca 100 km hıza 2.6 saniyede çıkabilmesi sayesinde de performans konusunda birçok avantaja sahip.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>