Bill Gates koronavirüs öngörüsünde bulundu

0

Bill Gates koronavirüs

Teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinden Bill Gates koronavirüs öngörüsünde bulundu. Gates normale dönmek için 2021 sonbaharını işaret etti.

Bill Gates koronavirüs salgını hakkında konuştu

Koronavirüs salgını için tüm dünya seferber olmuş durumda. Teknoloji dünyasından da önemli isimler, bu mücadeleye destek sağlamaya devam ediyor.

Microsoft’taki görevinden istifa eden Bill Gates de koronavirüs mücadelesiyle yakından ilgileniyor. Daha önce eşiyle birlikte mücadele fonuna bağış yapan Gates, koronavirüs aşısı için 7 adet aşı merkezini kurduğunu da açıklamıştı.

Bill Gates’e koronavirüsten etkilenen ülkelerde hayat 2021 sonbaharında ancak normale dönebilecek. Gates’e göre aşı 1 yıldan önce geliştirilemeyecek ve salgın sonrasındaki hayat da geçmişteki gibi rahat olmayacak.

Örneğin Çin’de hayat kısmen normale dönmeye başlamış olsa da insanlar halen maskelerle geziyor ve vücut sıcaklıkları ölçülüyor. Gates’e göre özellikle gelişmekte olan ülkeler, bu salgından büyük zararlar görecek. Yıllar önce dünyanın bir salgın için hazırlıklı olmadığını ve bunun tüm dünyayı etkileyeceğini söyleyen Gates’in, bu önerileri büyük bir öneme sahip.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>