Bill Gates koronavirüs tahmininde bulundu

0

 Bill Gates koronavirüs

Bill Gates koronavirüs tahminleriyle komplo teoristleri tarafından yoğun eleştiri alıyor. Gates, koronavirüsün 2021 bahar aylarında kontrol altına alınacağını söyledi.

 Bill Gates koronavirüs tahmini

Dünyanın en zengin isimlerinden biri olan Bill Gates, Microsoft’taki görevini bırakıp daha çok sosyal sorumluluk projelerine yöneldi. Özellikle de uzun süredir ilgi duyduğu sağlık alanında Bill Gates, yeni projeler geliştiriyor.

Koronavirüs hakkında yaptığı yorumlarla sık sık gündeme gelen Gates, salgının 2021 yılının bahar aylarında tamamen kontrol altına alınmış olabileceğini söyledi.

Gates, 2015 yılında önümüzdeki 10 yıllık süreçte 10 milyon insanın ölümüne bir savaşın değil, salgının neden olacağını söylemişti. Mayıs aylarında ise aşının 9 aylık bir süre içinde hazır olacağı tahmininde bulunmuştu. Gates’in daha önceki tahminlerinin doğruluğunu göz önüne aldığımızda, 2021 yılı bahar ayları bir hayli umut verici diyebiliriz.  Gates’e göre 2021 Şubat ayında aşının dağıtımı ve güvenilirliği konusunda umut verici gelişmeler yaşanacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>