Bill Gates koronavirüsü dünya savaşına benzetti

0

Bill Gates koronavirüs

Sağlık alanında yaptığı gönüllü çalışmalarla bilinen Bill Gates, koronavirüs salgınıyla da yakından ilgileniyor. Gates koronavirüsü dünya savaşına benzetti.

Koronavirüs için dünya savaşı benzetmesi

Bill Gates bu yıl sürpriz bir kararla Microsoft’tan ayrıldığını açıklamıştı. Bu ayrılık sonrasında daha çok yardım işlerinde yer almayı planladığını belirtmişti.

Microsoft’ta çalıştığı dönemde de sağlık alanında birçok projede yer lan Gates, koronavirüs aşısı geliştirme çalışmalarında da aktif olarak yer alıyor. Gates bu aşı için 7 geliştirme tesisi kurduğunu duyurmuştu. Ayrıca salgınla mücadele için eşiyle birlikte büyük miktarda yardım yapmıştı.

Bill Gates koronavirüs yaptığı yeni açıklamayla, koronavirüs konusundaki düşüncelerini paylaştı. Gates, koronavirüs salgınını dünya savaşına benzetti. Dünya savaşından tek farkının ise hepimizin aynı cephede savaşıyor olması dedi.

Gates bu salgınla birlikte, en büyük korkusunun gerçeğe dönüştüğünü de belirtti. Gates’e göre özellikle gelişmekte olan ülkeler için bu salgının faturası çok ağır olacak.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>