Bill Gates kripto paraları gömdü

0

Bill Gates

Kripto para çılgınlığı karşsında uzun süre sessiz kalan Bill Gates yaptığı bir röportajda kripto paralar hakkındaki görüşünü dile getirdi.

Gates’in görüşleri önemli

Kripto paralara sıcak bakmadığını belli eden Gates, bu para birimlerinin uyuşturucu, insan ticareti, mafya operasyonları gibi süreçlerde elde edilen paraların aklanması için kullanıldığını, ayrıca internet üzerinden sayısız suç eylemi için anlaşma sağlamak için tercih edildiğini hatırlattı ve Bitcoin gibi merkezi olmayan, kaydı tutulamayan kripto paraların insanların ölümüne neden olan kirli değerler olduğunu vurguladı.

Bill Gates’in bu konudaki görüşü büyük önem taşıyor zira dünyanın en nüfuzlu insanlarından biri olan Gates’in ABD yönetimi ve dünya siyastçileri ya da dünya çapındaki sivil toplum örgütleri ile güçlü ilişkileri bulunuyor ve dünyanın en önemli vizyonerlerinden kabul edilen Gates’in görüşleri genellikle çevresindeki etki alanında kısa sürede kabul görüyor. 

Dolayısıyla Gates’in görüşlerini yüksek sesle dile getirmesinin kripto paralara karşı yasal operasyonların yakında sertleşebileceğinin ihtimali olarak da yorumlandı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>