Bill Gates sentetik et hakkında konuştu

0

Bill Gates sentetik et

Sıfır emisyon konusunda çalışmalar yürüten Bill Gates sentetik et konusunda konuştu. Gates, ülkelerin sentetik et üretmesini önerdi.

Bill Gates sentetik et üretim için çağrıda bulundu

Günümüzde birçok ülke, metan emisyonlarını azaltmak için sıkı bir yol izliyor. Emisyonlara neden olan başlıca nedenlerden biri de et üretimi ve hayvancılık.

Et üretimi, metan emisyonlarının ana kaynaklarından biriyken Bill Gates bu konuda önemli bir öneride de bulundu. Gates, zengin ülkelerin sentetik et üretimine daha fazla ağırlık göstermesini istedi. Ayrıca sentetik et çalışmalarında daha lezzetli, daha ucuz, daha sağlıklı et üretiminin mümkün olacağını da belirtti.

Bill Gates’e göre sentetik et üretimine geçilirse, metan emisyonlarında yüzde 20 oranında azalacak. Ayrıca Gates, bizlerin de bu dönüşüme kolay bir şekilde uyum sağlayacağını söyledi.

Uzun vadeli bir çözüm için Gates, hayvan genetiğinde değişiklik yapılması gerektiğini vurguladı.

Şu anda sentetik et üretimine yönelik çeşitli çalışmalar yürütülüyor. Ancak fiyat ve üretim hızı olarak henüz genel kullanımda çok uzakta diyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>