Bill Gates tatil tercihi hakkında konuştu

0

Bill Gates tatil

Teknoloji sektörünün milyarder isimlerinden Bill Gates tatil tercihleri hakkında konuştu. Özellikle de yeni şirket kuranlar için önemli tavsiyelerde bulundu.

Bill Gates tatil konusunda fedakarlık yapılmasını söyledi

Varlıklı bir ailenin çocuğu olmasına rağmen Bill Gates, yoğun çalışmalarıyla Microsoft’u kurdu ve teknoloji tarihine adını yazdırdı. Özellikle de yeni girişimcilere tavsiyelerde bulunan Bill Gates, bu kez tatiller hakkında konuştu.

Daha önceki açıklamalarında haftasonu tatillerine inanmadığını defalarca dile getiren Bill Gates, tatillere de inanmadığını söyledi. İş hayatının ilk yıllarında çok büyük fedakarlıklar yapılması gerektiğini söyleyen Bill Gates, özellikle de bu kişilerin tatillerinden fedakarlık yapması gerektiğini vurguluyor.

Kendisinin ise 30’lu yaşlarında biraz rahatladığını ancak daha önce yaptığı fedakarlıkların onunla birlikte geldiğini söyledi. Aşırı sıkı çalışma temposunu ise herkes için tavsiye etmeyen Bill Gates, bunu az sayıda kişinin başarabileceğini vurguluyor.

Geçmişe baktığında ise en büyük hatasının Android’i kurmamak olduğunu, yeni bir rakip çıkarmanın 400 milyar dolarlık zarar neden olduğunu vurguluyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>