BiSU 30 bin aktif kullanıcıya ulaştı!

0

2015 yılında kurulan ve teknoloji tabanlı bir su sipariş sistemi olan BiSU büyümesini sürdürüyor. İlk yatırımını geçen yıl Sankonline ve 500 İstanbul’dan alan şirket ikinci tur yatırıma hazırlanıyor. 30 markanın satıldığı ve 30 bin aktif kullanıcısı olan BiSU ortakları ikinci tur yatırımı bu yılın sonunda tamamlamayı planlıyor.

Geçen yıl Ekim ayında gelen yatırımla birlikte son bir yılda iş hacimlerini dörde katladıklarını söyleyen BiSU kurucu ortağı Ergin Üner, yeni yatırımla büyümelerinin daha da hızlanacağının altını çiziyor.

BiSU bünyesinde 30 marka bulunuyor

Büyük şehirlerde pek çok kişi su ihtiyacını damacana su siparişi vererek karşılıyor. Ancak, çoğunlukla farklı sorunlar yaşanıyor. Sipariş verirken yaşanan sorunlar kadar, marka tercihinde ve siparişin zamanında ulaştırılmasında da problemler olduğunu gören iki girişimci, Ergin Üner ve Ozan Alptekin, tek tuşla su siparişi verilmesini sağlayan BiSU uygulamasını hayata geçirdi.

2015 yılında hayata geçen BiSU’nun iOS ve Android uygulamalarıyla akıllı telefon üzerinden su siparişi verilmesini sağlıyor. BiSU’da şu anda 30 markanın farklı boyutta ve şişe yapısındaki su satışı yapılıyor. İlk etapta İstanbul’da kullanımına başlanan bu uygulama şu anda 10 şehirde kullanılabiliyor.

Uygulama yakın zamanda Muğla, Balıkesir, Aydın, Gaziantep ve Edirne’de de kullanılabilecek.

BiSU’nun müşteriler için herhangi bir ek masraf getirmediğine de dikkati çeken BiSU kurucu ortağı Ergin Üner, konuşmasında şunları söyledi:

“Eskiden su pazarı tüketici için biraz sorgulanamaz; bir kez karar verdikten sonar kolay kolay değiştirilemez bir pazardı. Bilinçli tüketimden ziyade alışkanlık ve ezberler üzerine kuruluydu. BiSU, kullanıcıya farklı markalar arasından seçim yapıp, tek tuşla 1-2 saniye içinde su siparişi verme imkanı sağladı.

Yoğun şehir temposunda, su siparişi vermek çoğu zaman unutulan veya zamanlama sorunları yaratan bir konu. Ayrıca, tüketici, abone olduğu marka dışındaki hiçbir markanın fiyatı, içeriği ve kampanyaları hakkında bilgi sahibi değil. BiSU, bu iki soruna çözüm getirdi.”

Kredi kartı ile ödeme imkanı ise tüketici için uygulamayı avantajlı hale getiren özelliklerden bir diğeri. Bugünlerde ikinci tur yatırıma hazırlandıklarını ve bu kez Smart Money denilen, kendilerine stratejik anlamda güç katacak bir ortaklık için görüşmelerin sürdüğünden bahseden Üner, bu yatırımla büyüme hızlarının artacağını sözlerine ekliyor.

“Su konusunda Türkiye’de ciddi bir bilinçlenme döneminden geçiyoruz. Artık herkes suyun pH değerinin öneminin ayırdında. Cam damacana tercih edenlerin oranı yüzde 15’lere yükseldi. BiSU’nun bilinçli tüketiciye en önemli faydası tüm su markalarını, içerik, damacana seçenekleri ve fiyat gibi konularda karşılaştırma imkanı sunabilmesi.”

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>