Bitcoin 10 bin doları geçti

0

Son bir yılda değeri hızla yükselen dijital para birimi Bitcoin, psikolojik sınır olarak gösterilen 10 bin dolar değerlendirmeyi geçti.

11 bin doları bugün geçecek mi?

Salı akşamı dijital para borsalarında değeri 10 bin doları gören Bitcoin, bu haberi kaleme aldığımız saatlerde ise 10.600 doları geçerek 11 bin dolara doğru ilerliyor.

Hedge fonu Former Fortress’ın yöneticisi  Michael Novogratz’e göre, Bitcoin’in 2018 sonundaki değeri 40 bin doları bulacak.  Michael Novogratz, Ekim ayında medyaya yaptığı açıklamada Bitcoin’i 2017 sonunda 10 doları geçmiş şekilde göreceğimizi tahmin etmişti.

Öte yandan JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon Bitcoin’in bir “üçkağıtçılık” olduğunu dile getirirken BlackRock CEO Larry Fink ise Bitcoin’in para aklamak için kullanılan bir enstrümana dönüştüğünün altını çiziyor. Bitcoin ise tüm yorumlara rağmen durmaksızın yükselmeye devam ediyor. Bu deneyimin gelecekte dijital ekonomi çağının başlangıcı olarak anılıp anılmayacağını ise hep birlikte göreceğiz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>