Bitcoin ATM hırsızları yakalandı

0

Bitcoin ATM hırsızları

Hong Kong’da yetkililer tarafından Bitcoin ATM hırsızları yakalandı. Bu hırsızlık vakasıyla ilgili 3 kişi gözaltına alınmış oldu.

Bitcoin ATM hırsızları gözaltında

Hırsızlar, son yıllarda çok hızlı bir şekilde yaygınlaşan Bitcoin ATM’lerine de göz dikti. Bu kez Hong Kong’da Bitcoin ATM’siyle ilgili bir hırsızlık haberi gündeme düştü.

South China Morning Post tarafından paylaşılan bir habere göre, yaşları 25 ile 55 aralığında değişen üç kişi Hong Kong’ta Bitcoin ATM’sine sızdı. Bu hırsızlar, Bitcoin ATM’sinde yaklaşık 30 bin ABD dolarına denk gelen Hong Kong doları çaldı. Hırsızlar, bu tutarı çekebilmek için toplamda 11 işlem gerçekleştirdi.

Sızıntıyla ilgili ilk olarak kripto para borsasından bilgi paylaşıldığı ve bu sayede haberdar olunduğu bildirildi. Hong Kong’ta siber güvenlik üfettişi Wilson Tam ise hırsızların yöntemiyle ilgili bir açıklama yapmadı ancak ilk kez Bitcoin ATM’lerine saldırıyla karşılaştıklarını bildirdi.

Haziran 2020 itibariyle tüm dünyada Bitcoin ATM sayısı 8 bine ulaşırken, Bitcoin’in popülerliğiyle birlikte bu ATM’ler hırsızların odak noktası haline geldi. Önümüzdeki süreçte Bitcoin ATM’leriyle ilgili daha fazla güvenlik alınması zorunlu gibi görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>