Bitcoin borsasının sahibini kaçırdılar

Bitcoin ve diğer kripto paraların yükselen değeri, bu alanda çalışan veya elinde yüksek miktarda kripto para bulunduran herkes için bir risk oluşturuyor.

Fiziksel saldırılar başladı

Sahip oldukları kripto paralar takip edilemez nitelikleriyle hacker’lar için ideal hedef haline geldiği gibi saldırıların artık dijital dünyadan çıkıp fiziksel dünyaya taşdığını da görebiliyoruz.

İngiltere’de faaliyet gösteren kripto para borsası Exmo Finance’ın sahibi Pavel Lerner’ın kısa süre önce kaçırıldığı ve serbest kalması karşılığında fidye istendiği ortaya çıktı.

Saldırganlar Lerner’in ailesinden 1 milyon dolar değerinde bitcoin aldıktan sonra Lerner’i serbest bıraktılar. 40 yaşındaki iş adamının, Kiev seyahati sırasında siyah bir Mercedes’in içinde sürüklendiğini gören tanıkların ifadesinden sonra kaçırıldığı ortaya çıkmış, kaçıranlar ise ailesiyle iletişim kurup fidye istemişti.

Şok geçiriyor halde bulunan Lerner hastaye kaldırılırken, iş adamının İngiltere, İspanya, Rusya, Hindistan ve Tayland’da kayıtlı kripto para borsaları işlettiği anlaşıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz