Bitcoin bürosu NiceHash soyuldu!

0

Bitcoin bürosu NiceHash

Bitcoin bürosu NiceHash, hacker’ların kurbanı oldu ve tam 64 milyon dolar değerindeki Bitcoin çalındı. Son dönemde rekor üstüne rekor kıran ve bugün itibarıyla 13 bin dolar barajın ı da geride bırakan kripto para, haliyle yatırımcıların yanı sıra kötü niyetli hacker’ların da odağı konumunda.

Açıklanan bilgilere göre 4,700 Bitcoin çalındı. Bu da 13 bin doları aşan fiyatı düşündüğümüzde yaklaşık 64 milyon dolar yapıyor.

Bitcoin bürosu NiceHash araştırma başlattı

Konuyla ilgili şimdilik bir araştırmanın başlatıldığını söyleyen büro, saldırının ve yapılan soygunun tam olarak nasıl gerçekleştiği ile ilgili henüz detaylı bir bilgi vermedi. Şimdilik bildiğimiz bilgielre göre saldırı, Bitcoin‘in değerinin yükselişe geçtiği anlarda yapıldığını gösteriyor.

Bitcoin 12 bin dolar

Bu olay, bugüne kadar gördüğümüz ikinci büyük kripto para soygunu oldu. Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde Tether firması da 31 milyon dolarlık bir soygun olayı ile karşı karşıya kalmıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>