Bitcoin en büyük 14. para birimi oldu

0

Bitcoin rekor

Kripto para piyasası, finans dünyasında köklü bir değişime neden oluyor. Bitcoin en büyük 14. para birimi olmayı başardı.

Bitcoin en büyük para birimleri listesinde yükseliyor

Son bir aylık dönemde Bitcoin rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Bu yükselişle birlikte Bitcoin, en büyük para birimleri listesinde de başarısını sürdürüyor.

FiatMarketCap tarafından paylaşılan verilere göre Bitcoin, dünyanın en büyük 14. para birimi unvanına sahip oldu. Bu değeriyle Bitcoin Tayland Bahtı ve Rus Rublesi’ni geçmeyi başardı. Hatta Bitcoin, yüzde 68’lik yükseliş yaşadığında, İsviçre Frangı’nı da geçmiş olacak.

Sadece son bir haftalık dönemde yüzde 34 yükselmeyi başaran Bitcoin, şu anda 42 bin dolar seviyelerinde devam ediyor. Önlenemez bu yükseliş, finans dünyasında kalıcı bir değişime neden olacak.

Bitcoin’in halka arz olan şirketlerle kıyasladığımızda ise Tesla’yı geçtiğini, son olarak da Facebook’u geride bıraktığını görüyoruz. Bitcoin’in önünde 2.22 trilyon dolar değerindeki Apple gibi dev şirketler yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>