Bitcoin ile teminat dönemi başlıyor

0

Bitcoin ile teminat

ABD’de Bitcoin ile teminat dönemine geçiliyor. Kurumsal yatırımcılar ABD’de kredilerini Bitcoin teminatlı çekebilecekler.

Bitcoin ile teminat yaygınlaşır mı?

Günümüzde yatırım aracı olarak kullanılan Bitcoin ekosistemi hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Hatta artık Bitcoin teminat aracı olarak da kullanılabiliyor.

ABD’de Boston merkezli yatırım fonu, bu alanda ilk olarak nitelendirilebilecek çalışmaya imza attı. Fidelity Digital Assets isimli yatırım fonu, kurumsal yatırımcılara Bitcoin teminatlı krediler sunmak için ortaklık kurdu. Silvergate Capital ile kurulan ortaklık kapsamında, teminatlarda artık Bitcoin kullanılabilecek.

ABD’nin önemli yatırım fonları arasında yer alan Fidelity Digital Assets tarafından yapılan bu çalışma, Bitcoin’e karşı bir itibar riski görülmediğini gösteriyor. Bitcoin’li teminat sisteminin yatırımcılar tarafından ne kadar kullanılacağını ve yaygınlaşma durumunu ilerleyen süreçte göreceğiz. Ancak artık Bitcoin bankalar ve kredi süreçlerine kadar dahil oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>