Bitcoin madenciliği yangına neden oldu

0

Bitcoin madenciliği yangın

Rusya’da bir vatandaşın evinde yaptığı Bitcoin madenciliği yangına neden oldu. Yangın, 16 kişilik ekiple 40 dakikada söndürülebildi.

Bitcoin madenciliği yangına yol açtı

Günümüzde kripto para madenciliği, yazılım ve donanım sektörüne meraklı kişiler için gelir kaynağı olarak görülüyor. İzinsiz yapılan madencilik faaliyetleri ise büyük sorunlara neden olabiliyor.

Tüketilen fazla miktardaki elektrik enerjisi nedeniyle birçok ülke, kripto para madenciliği yapılmasına izin vermiyor. Ancak vatandaşlar, izinsiz bir şekilde donanımlar kurarak madencilik yapmaya devam ediyor. Rusya’da St .Petersburg’da 35 yaşındaki bir kişi, 7 odalı evinde izinsiz bir şekilde kripto para madenciliği yapıyordu. Ancak gerekli soğutma ekipmanlarının kullanılmaması nedeniyle evde yangın çıktı.

Bu kişi sırtı ve boynundaki ciddi yanıklar ile hastaneye kaldırılırken, yangının söndürülmesi ise 16 kişilik ekiple 40 dakika sürdü. Rusya’da benzer nedenden kaynaklı olaylar sık sık yaşanıyor. 2019 yılında Rusya’da Artem’de madencilik teçhizatının patlamasıyla toplamda sekiz daire alev almıştı.

Madencilik yapılan ekipmanlarda yeterli soğutma önlemlerinin alınmaması, elektrik altyapısının yeterli olmaması bu yangınların ana nedeni diyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>