Bitcoin madenciliği yapan TV üretildi

0

Bitcoin madenciliği yapan TV

Bitcoin madenciliği yapan elektronik cihazlara bir yenisi daha eklendi. Madencilik donanımları üreten Canaan isimli şirket, Bitcoin madenciliği yapan TV yaptı.

TV ile madencilik: Bitcoin madenciliği yapan TV

Kripto para madencileri, donanım güçlerini artırmak için son dönemde çeşitli yasa dışı yollar geliştiriyor. Bunlar arasından, korsan yazılımlar ile kullanıcıların bilgisayarındaki, telefondaki donanımları kullanmak son dönemde en çok rastladığımız yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Ancak madencilik firmaları, bu tip yöntemlerin kullanılmaması için daha farklı donanımlar geliştirmeye devam ediyor.

Canaan isimli madencilik ekipmanları üreten şirket, dünyada madencilik yapabilen ilk TV’yi ürettiğini duyurdu. 100W/T seviyesinde olan TV, saniyede 2.8 trilyon hash (blok işlemlerinin özeti) yapabiliyor. Saniyede 10 trilyon hash yapabilen donanımlar ile kıyasladığımız biraz düşük gibi görünse de, bu cihazın aslında bir TV olduğunu unutmamak gerekiyor. Yani kullanıcı TV’sini izlerken, bir yandan kripto para madenciliği yapmış oluyor.

Canaan çalışmalarının TV ile sınırlı kalmayacağını, diğer elektrikli ev aletleri için de çalışmalar yürüteceklerini belirtiyor. Yani yakında madencilik yapan bir bulaşık makinesi görmek sürpriz olmayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>