Bitcoin madencilik yazılımı kuran suçlu yakalandı

0

Bitcoin madencilik yazılımı

Almanya’da kullanıcılardan izinsiz bir şekilde Bitcoin madencilik yazılımı kuran suçlu yakalandı. Ancak 50 milyon dolar değerindeki Bitcoin’e halen erişilemiyor.

Bitcoin madencilik yazılımı izinsiz şekilde kuruldu

Kripto para piyasasının sunduğu fırsatlar, siber suçluların da bu alana yönelmesine neden oluyor. Almanya polisi bir süredir kullanıcıların bilgisayarlarına izinsiz şekilde madencilik yazılımı kuran suçlunun peşindeydi.

Yapılan operasyonda Almanya polisi bu kişiyi yakalamayı başardı. Operasyonla birlikte 50 milyon Euro değere sahip Bitcoin cüzdanı da ele geçirildi. Ancak tüm soruşturmaya rağmen suçlu, bu cüzdanın şifresini söylemediği için halen erişim sağlanamıyor. Dolayısıyla her ne kadar suçlu kişi yakalanmış olsa da Bitcoin’ler ele geçirilmiş değil.

Bitcoin cüzdanlarındaki şifreleme kullanıcıların yatırımlarını güvence altına alıyor. Ancak şu anda 28 milyar dolarlık Bitcoin’in şifresi unutulmuş cüzdanlarda yer aldığı iddia ediliyor. Bu da Bitcoin hacminin yüzde 20’sinin erişilemez durumda olduğunu gösteriyor.

Alman güvenlik yetkilileri, eğer bu cüzdana kendileri erişemezlerse, bir daha erişim sağlanamayacağını söylüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>