Bitcoin ticareti hangi saatler daha yoğun?

0

Bitcoin ticareti

Skew isimli bir analiz şirketi tarafından, Bitcoin ticaretine yönelik istatistikler incelendi. Peki Bitcoin ticareti hangi saatler daha yoğun?

Bitcoin ticareti sabah saatlerinde çok durgun

Son yıllarda Bitcoin’e duyulan ilgiyle birlikte, Bitcoin ticaretinde de önemli bir hareketlilik yaşanıyor. Bu hareketlilikle birlikte, ticaretin yoğun olduğu saatler değişiklik gösterebiliyor.

Özellikle de Asya ve ABD piyasalarının açılış ve kapanış saatleri, Bitcoin ticaretinde önemli bir rol oynuyor. Analiz şirketi Skew tarafından yapılan incelemelerle, Bticoin ticaretinin en yoğun olduğu saatler incelendi. Yapılan incelemelere göre ticaretin en yoğun olduğu saat 16:00 UTC diyebiliriz.

Binance ve Coinbase tarafından paylaşılan verilerde ise hafta ortasının, hafta sonları veya hafta başlarına kıyasla işlem hacmi açısından daha yoğun olduğunu gösteriyor.

ABD’de New York borsalarının açılmasından yaklaşık 2.5 saat sonraya denk gelen saat 09:00’da ise 30 günde yalnızca 2 milyon dolarlık işlem yapıldığı görülüyor. Bu da sabah saatlerindeki işlem hacminin çok az olduğunu ortaya koyuyor. Ayrıca 30 günlük verilerde Coinbase istatistiklerine göre saat 15:00 ile 16:00 aralığında 6.5 milyon dolarlık işlem gerçekleştiği görülüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>