Bitconnect neden kapanıyor?

0

bitconnect

Kripto para borsası ile ilgilenenlerin yakından bildiği sitelerden biri olan Bitconnect, ani bir kararla kapatıldı. Peki, Bitconnect neden kapanıyor? Bunun cevabı bir hayli şaşırtıcı!

Bitconnect neden kapanıyor?

Bir süredir Ponzi Oyunu yaptıkları nedeniyle ağır eleştiriler alan ve hakkında ciddi suçlamalar olan Bitconnect, verdikleri hizmeti sonlandırıcaklarını açıkladı. Peki Ponzi Oyunu denilen şey nedir?

Ponzi Oyunu ya da Ponzi Düzeni, yatırımcılara kendi paralarından geri dönenle veya sonraki yatırımcılardan gelen paralarla ödemenin yapıldığı bir dolandırıcılık yöntemidir. Bu ağır suçlamalar nedeniyle servisi sonlandırma kararı alan şirket, websitesi üzerinden de açıklama yaptı. 

Bu site üzerinde yatırım yapanlar için ise son 15 günlük işlem değerlerinin ortalaması olan 363.62$ üzerinden iade işleminin de başlatıldığı açıklandı. 

Kripto para borsasında tüm işlemlerini ABD doları ve kendi ürettikleri kripto para olan BCC ile sürdüren şirketin, Ethereum kurucu Vitalik Buterin tarafından bile Ponzi Oyunu ile suçlanması hem BCC’nin hem de şirketin, kripto para borsasında ciddi anlamda değer ve imaj kaybetmesine neden oldu. Bu suçlamaların ardından ise iş sonlandırma kararını açıklayan site, 1 hafta içinde verilen hizmetin tamamen durdurulacağını açıkladı. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>