BKM Express kararı neden alındı? (Video)

0

Türkiye’nin dijital cüzdan çözümlerinden biri olan BKM Express yakın zamanda Rekabet Kurumu’ndan gelen haberle sarsıldı. Rekabet Kurumu, BKM Express’in kapatılması yönünde bir karar aldı. Biz de bu videoda BKM Express kapatılma kararını değerlendirdik. BKM Express kapatılıyor mu?

Rekabet Kurumu’nun aldığı kararın ardından BKM de bir açıklama yaptı. Biz de bu yaşanan süreci videoda değerlendirdik.

Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri videomuzla baş başa bırakalım. İyi seyirler…

BKM Express kapatılıyor mu? Neler oldu?

Rekabet Kurumu aldığı kararlar BKM Express’in 60 gün sonra hizmetlerini sonlandırması gerektiğine dikkat çekti. Konuyla ilgili açıklama yapan Rekabet Kurumu, BKM Express hizmetinin, 4054 sayılı Kanun’un 5. maddesinde yer alan koşulları sağlamaması nedeniyle söz konusu faaliyete muafiyet tanınamayacağını belirtti.

BKM Express hizmeti ile ilgili alınan karara BKM cephesinden de yanıt gecikmedi.

Yanıtta şunlar yer alıyordu:

Türkiye’nin Dijital Cüzdanı BKM Express, dünyada örnek gösterilen güvenli, hızlı ve kolay ödeme çözümleri sunmaktadır. Türkiye’nin Dijital Cüzdanı BKM Express, dünyada örnek gösterilen güvenli, hızlı ve kolay ödeme çözümleri sunmaktadır. Ülkemizdeki e-ticaret sektörünün güvenli bir şekilde büyümesi hedeflenerek başlatılan çalışma ve yatırımlar neticesinde bugün tüm perakende sektöründe uluslararası örneklerden daha üstün bir dijital cüzdan haline gelmiştir.

Bütün bu çalışmalar ülkemiz menfaatleri gözetilerek yasa ve düzenlemelere tümüyle uyumlu bir şekilde yürütülmekte, düzenleyici kurumlarla her zaman tam bir uyum içinde faaliyet gösterilmektedir.

Rekabet Kurulu’nun BKM Express hizmetinin sonlandırılması yönündeki kararının gerekçeleri henüz kamuoyuna açıklanmamıştır.

Rekabet Kurumu kararı: http://bit.ly/2IL0Nm2
BKM tarafından yapılan açıklama: http://bit.ly/2Rxuh9O

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>