BKM’den finans teknolojilerine dair iki kitap!

0

BKM finans teknolojileri hakkında yeni kitaplarını yayınladı!

Dijital dönüşüm her alanda olduğu gibi finans ve bankacılık alanında da etkisini hissettirirken, para kavramı da bu değişime bağlı olarak farklılaşıyor. BKM de finans teknolojileri hakkında yeni kitaplarını yayınladı!

Mobil ödemeler, nesnelerin interneti, biyometrik ödemeler, kasasız mağaza deneyimi, blockchain teknolojileri ve dijital kimliklerin hayatımızdaki yeri her geçen gün artıyor. Bankalararası Kart Merkezi (BKM), bu teknolojilerin hayatlarımızı nasıl etkileyeceğini ve dönüştüreceğini anlamaya odaklanırken, nakitsiz ödemeleri yaygınlaştırma hedefini sahiplenen bir kurum kimliğiyle, uygun çözümleri üretmeye çalışıyor.

BKM finans teknolojileri hakkında yeni kitaplarını yayınladı!

Bu dönüşümde okurlara keyifli bir yolculuk yaşatmak isteyen BKM Yayınları, bünyesine eklenen iki kitabı duyurdu. Ahmet Usta tarafından, FinTech dünyasının önemli fikir önderlerinden David Birch‘ün paranın geçmişten bugüne yolculuğunu ve geleceğini aktardığı Before Babylon, Beyond Bitcoin isimli kitabını temel alarak hazırlanan Paranın Serüveni‘nde bizim anladığımız para kavramından “bizleri anlayan” para tanımına nasıl ilerlendiğini okuyabileceksiniz.

Ahmet Usta ve Serkan Doğantekin tarafından kaleme alınan Blockchain 101 v.2 kitabında ise; gelecek yıllarda tüm dünyayı derinden etkileyecek, en az internetin geleneksel iş dünyasına etkisi kadar yenilikçi modelleriyle günümüz iş dünyasını yeniden dönüştürecek blockchain teknolojisi, bu teknolojinin potansiyeli ve temel kavramları herkesin anlayabileceği yalın bir dille anlatıldı.

Kitapları BKM üzerinden Kaçuv ve Darüşşafaka‘ya 1 TL bağışta bulunarak indirmeniz mümkün.

Paranın Serüveni adlı kitabı buradan indirebilirsiniz.

Blockchain 101 v.2 adlı kitabı buradan indirebilirsiniz.

Emin Çitak

Uzun süredir internet editörlüğü yapan Emin, teknoloji ve iş dünyası üzerine yazılar yazıyor. IoT ve makine öğrenme konuları hakkında araştırma yapmayı seviyor ve genelde bu konular hakkında makaleler hazırlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>