BlackBerry otonom araç sektörüne yatırım yapıyor

0

BlackBerry otonom araç

BlackBerry otonom araç sektörüne yönelerek, telefon piyasasındaki kötü gidişatına alternatif oluşturacak. Bunun için Kanada ile BlackBerry arasında anlaşma imzalandı.

BlackBerry otonom araç teknolojisi geliştirecek

Telefon sektörünün bir zamanlar parlayan yıldızı olan BlackBerry, bu alandaki dönüşüme ayak uyduramadı ve rakiplerinin çok gerisinde kaldı. Telefon sektöründen kısmen çekilen BlackBerry, daha çok yenilikçi teknolojilere yatırım yaparak yeniden hareketlilik kazanmaya çalışıyor. Bunun için Kanada Hükümeti ile BlackBerry arasında 350 milyon dolarlık bir anlaşma imzalandı. Anlaşma kapsamında iki ortak, otonom araç teknolojilerine yönelik yatırım yapacak.

ABD’de üretilen otonom araç teknolojilerinin Kanada’nın sert hava koşullarında kullanılamıyor olması, bu ortaklığın kurulmasındaki ana neden olarak gösteriliyor. 350 milyon dolarlık yatırımın, 40 milyon dolarının Kanada Hükümeti tarafından yapılacak anlaşmayla, Kanada’nın hava koşullarına göre otonom araç teknolojisi geliştirilecek.

Kanada Hükümeti ile yapılan anlaşma kapsamında 300 yeni pozisyonun açılması ve 10 yıl içerisinde 800 kişinin çalışması hedefleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>