Blockchain ve kripto para farkındalığı arttı

0

kripto para farkındalığı

Yapılan yeni araştırmaya göre Blockchain ve kripto para farkındalığı artış gösterdi. Bu farkındalığın uzun vadede piyasalara da olumlu yansıması bekleniyor.

Blockchain ve kripto para farkındalığı araştırması

Bundan sadece birkaç yıl önce adı yeni yeni duyulan blockchain ve kripto paralar, artık tam anlamıyla hayatımıza girmek üzere. Yapılan farkındalık araştırmaları da bunun ne denli doğru olduğunu ortaya koyuyor.

Kripto para dünyasının önemli platformlarından biri olan Paxful, blockchain ve kripto paraların farkındalığı üzerine bir araştırma yaptı. Araştırma sonuçlarına göre Bitcoin’in en yaygın kullanım alanı ödemeler oldu. Yüzde 50,4’lük bir kesim ise enflasyonla mücadele kapsamında Bitcoin’i yatırım aracı olarak görüyor.

Paxful kurucularından Artur Scahabck, çoğu kişinin 6-10 yıllık süreçte kripto paraları ana akım olarak gördüğünü söylüyor. Ancak bazı katılımcıların kripto paraları ‘balon’ olarak nitelendirdiğini de belirtiyor.

Kripto paralar konusunda her zamankinden daha büyük bir farkındalığın olduğunu söyleyen Scahabck, bundan birkaç yıl öncesine kadar kimsenin Bitcoin kelimesini bile bilmediğini söylüyor. Ancak bu yıl yapılan araştırmalarda Bitcoin konusunda genel bilgiye sahip olunduğu, yine de gidilecek halen çok yolumuz olduğu belirtiyor.

Paxful araştırmasında katılanların yüzde 53,8’i kripto paraların yaygınlaşmasındaki en büyük sorunun bilgi eksikliği olduğu sonucuna ulaşılmış.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>